25 April 2024
ponedjeljak, 03 Februar 2014 15:50

Pobjeda NK Čelik u prijateljskoj-kontrolnoj utakmici. NK ČELIK – FK BUDUĆNOST (Banovići) 1:0 Stadion: KSC Kamberovića polje u Zenici ("B" teren sa plastičnom travom); Početak u 13:00 sati; Vrijeme: sunčano i prohladno + 4*C; Gledalaca: oko 200; Glavni sudija Muamer Bureković, pomoćnici: Danijel Zrnić i Sahib Smriko (svi iz Zenice);

Rezultat: Čelik – Budućnost  1:0 (1:0);

Strijelac: Jasmin Mešanović u 6. minuti.

Sastavi timova:

Čelik: Adilović, Huseinspahić, Lakičević, Gojković, Jusić, Bajraktarević, Simić, Dedić, Grahovac, Mešanović, Barać. U drugom poluvremenu još su igrali: Hinović, Jakupović, Alispahić, Duvnjak, Udovičić, Jaganjac, Ribić (igrali su umjesto slijedećih nogometaša: Adilović, Jusić, Bajraktarević, Simić, Dedić, Mešanović, Barać).  (Trener: Nizah Hukić);

Budućnost: Mujkić, Džinić, Mahmutović, Čergić, Kovačević, Imamović, Kavazović, Trumić, Mujić, Delić, Slomić. Još su igrali: M. Husić, A.Husić, Zoletić, Čamrković, Čolić, Lugavić, Gogić, Salihović, Osmanović. (Trener: Munever Rizvić);

U sklopu zimskih priprema nogometaši NK Čelik su danas u prvom kontrolnom susretu, s minimalnih 1:0 pobjedili Federalnog prvoligaša FK Budućnost iz Banovića.

Strijelac jedinog gola, bio je Jasmin Mešanović u 6. minuti, na asistenciju Semira Bajraktarevića.

Utakmica je bila dosta borbena i oba tima su propustili po nekoliko prilika za postizanje golova. Npr. (Dedić i Duvnjak kod Čelika, te Mujić kod Budućnosti-2x). Slobodan Lakičević je u drugom poluvremenu bio blizu postizanja pogotka iz slobodnog udarca, čiji je udarac završio pored desne stative gola Budućnosti.

Zbog povreda, u timu Čelika nisu nastupili Marin Popović, Darko Mišić, Dženan Bureković i Aid Vehabović. Stefan Udovičić, koji je posljednja dva dana trenirao sa ekipom Čelika, nastupio je u 2. poluvremenu i stručni štab još uvijek nije donio odluku o njegovom statusu. Zeničani će u četvrtak, 6. februara, otputovati na pripreme u Rovinj, gdje će, kako je planirano, u 10 dana odigrati četiri pripremna-kontrolna susreta.