17 April 2024
petak, 13 Decembar 2013 21:36

Foto-Arena: Čelik-Sloga 34:27

TRIJUMF ČELIKA U DERBIJU KOLA. 11. POBJEDA RK ČELIK U 14 KOLA PRVENSTVA. RK ČELIK – RK SLOGA 34:27  - ARENA u Zenici; Početak: u 19:00 sati; Gledalaca: oko 500; Sudije: Džeba Darko i Kolobarić Andrej (Mostar), delegat Sobo Damir iz Banja Luke. U derbi utakmici 14. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2013/2014, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Sloga iz Doboja. Utakmica je završena  rezultatom  34:27 (17:18) za Čelik.

Sastav RK Čelik: Aldin Begagić 10, Davor Kadić 7, Eduard Martić 3,  Milan Ivančev 2, Mirza Dervenčić 2, Dragan Starčević, Milan Duvnjak 2, Edvin Begović, Mirza Hurem 7, Boško Jolović 1, Enes Sirčo, Ajdin Tufekčić, Harun Alihodžić, Rešid Dervišević, Amel Omerspahić; (Trener Zdenko Antović).

Sastav RK Sloga: Dejanović, Bukva, Šarenac, Đurđević, Stanković, Simić, Gavrić, Bosić, Trišić, Panić. (Trener Aleksandar Dugić);

KLIKNI DA VIDIŠ FOTO GALERIJU SA UTAKMICE

Najefikasniji kod Čelika: Aldin Begagić (10), Davor Kadić i Mirza Hurem po 7 golova.

Najviše golova za Slogu postigli su: Bukva (7), Stanković (6) i Bosić (5) golova.

Sedmerci za Čelik: 5 (4); Sedmerci za Slogu: 1 (0);

Isključenja: Čelik ( 2'),  Sloga ( 2');

Odbrane golmana: Starčević (Čelik) 8 odbrana, Sirčo (Čelik) 8 odbrana, Dejanović (Sloga), 14 odbrana;

U derbiju  14. kola, rukometaši Čelika su sasvim zasluženo pobjedili vrlodobru ekipu Sloge i ovo je prva pobjeda RK Čelik nad dobojskom Slogom u Premijer ligi BiH.

Prvo poluvrijeme je pripalo gostima i po igri i po rezultatu. Čelik je imao samo tri puta minimalno vođstvo i to 5:4, 6:5 i 11:10. Sedam puta rezultat je bio neriješen,  a sve ostalo vrijeme su vodili gosti iz Doboja. Najveće vođstvo gostiju je bilo + 3 gola (11:14), (12:15), (13:16) i 14:17).

Drugo poluvrijeme domaći bolje otvaraju  i prave mini seriju od 6:1 i rezultat je preokrenut sa 17:18, koji je bio na poluvremenu, na 23:19. U ovom periodu istakao se golman Enes Sirčo sa nekoliko uzastopnih odbrana, na osnovu kojih je proglašen i za igrača utakmice. Od tih trenutaka domaći stalno povečavaju prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i + 9 golova (32:23). Do kraja utakmice domaći rutinski čuvaju stečeno vođstvo, koje na kraju završava na + 7 golova (34:27).

Gosti su doputovali sa "kratkom klupom", na kojoj je bilo samo 10 igrača, a od toga 2 golmana. Trener gostiju Dugić, nakon utakmice je čestitao Čeliku na zasluženoj pobjedi.

U slijedećem, 15. kolu ekipa Čelika ide u goste Maglaju, dok je Sloga domaćin Gradačcu.