četvrtak, 28 Novembar 2013 21:44

VELIKA POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA. 5. KOLO MEĐUNARODNE REGIONALNE LIGE. KŽK ČELIK – KKŽ CRVENA ZVEZDA 79:77

ARENA u Zenici; Početak u 19,00 sati; Gledalaca: oko 2.500;

Sudije: Holjevac Krunoslav (Slavonski Brod), Ercegović Tomislav i Rogić Goran (oba Zagreb); Komesar Zoran Marković (Zenica);

U 5. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Crvene Zvezde iz Beograda. Pobjedila je, zasluženo, domaća ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: Čelik – Crvena Zvezda  79:77  (19:16), (20:20), (22:17), (18:24).

Sastav KŽK Čelik: S. Halimić, M.Džinić 8, Z. Gagić 19, J. Bigović 14, N. Kovačević, A. Kalušić 24, M. Rahmanović 3, S. Pašić, I. Rahmanović 9, A. Ćorović, A. Iriškić 2, B. Hebib; (Trener Almir Hamzić, pom. trener Amra Mehmedić);

Sastav KKŽ Crvena Zvezda: Bošković 14, Beronja 12, Vojinović, Stanković, Stanačev 18, Crvendakić 8, Đoković 18, Papić 4, Jovanović 8, Katanić. (Trener Dragan Vuković);

Najefikasnije kod Čelika su bile: Aida Kalušić (24), Zvjezdana Gagić (19) i Jasmina Bigović (14) poena;

Kod Crvene Zvezde, najefikasnije: Đoković (18), Bošković (14), Stanačev (13) i Beronja (12) poena;

Izvještaj ćemo početi o velikoj posjeti večerašnjoj utakmici. Odavno Arena nije bila bolje posječena na jednoj utakmici ženske lige. Na trininama je bilo oko 2.500 navijača Čelika. Među njima i nekoliko stotina navijača "Robijaša", koji proslavljaju 25 godina od osnivanja i ova pobjeda je posvečena  njima i ona im je upotpunila slavlje. Tokom cijele utakmice oni su davali podršku košarkašicama KŽK Čelik.

Što se tiče utakmice, potpuno zaslužena pobjeda košarkašica Čelika u derbiju 5. kola Međunarodne regionalne lige protiv favorizovane ekipe beogradske Crvene Zvezde.

U toku utakmice gošče su samo dva puta vodile (0:3) i (21:22), a sve ostalo vrijeme su vodile domaće košarkašice.

U prvoj četvrtini domaće su imale najveću prednost od +5 (19:14) i ona je završena rezultatom 19:16 za Čelik.

Druga četvrtina je završena 20:20, ali su domaće u ovoj četvrtini imale prednost i +10 (35:25), koje su u finišu četvrtine ispustile. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 39:36 za domaće.

Treću četvrtinu dobijaju domaće košarkašice sa 22:17, odnosno na kraju treće četvrtine imaju +8 (61:53). I u ovoj četvrtini domaće su stigle do + 11 (49:38).

Na početku zadnje četvrtine domaće sa trojkom, ponovo, idu do +11 (64:53), ali gošće u narednim minutama polako sustižu Čelik i od tada, utakmica ide u neizvjesnu završnicu. Rezultat ide ovim tokom: 69:67, 71:70, 73:72, 77:72, 77:76, 77:77 na 58 sekundi do kraja. Domaće pogađaju jedno slobodno bacanje, pa je rezultat 78:77, a gošće ne koriste napad. Na 12,7 sekundi do kraja gošče idu u napad za pobjedu, ali ne pogađaju i loptu hvata Zvjezdana Gagić, koju fauliraju na nekoliko sekundi do kraja. Gagić pogađa jedno slobodno bacanje i to je konačnih 79:77. Gošće ne uspjevaju da izvedu kvalitetan napad za par sekundi.

U timu Čelika kapitenski je odigrala Aida Kalušić, koja je igru napustila u 38. minuti, što je, najvjerovatnije, prouzrokovalo neizvjesnu završnicu utakmice.

Publika je aplauzom nagradila veliko zalaganje i drugu pobjedu Čelika u ovoj ligi.

Prema rasporedu, već iduće sedmice košarkašice Čelika će, uokviru 6.kola MŽRKL, ugostiti ekipu Athlete Celje (05.12.2013.god.), lidera na tabeli "B" grupe MŽRKL.