ponedjeljak, 11 Novembar 2013 22:48

Čelik i Brčko bez poraza

Proteklog vikenda odigrane su utakmice četvrtog kola A1 košarkaške lige KSBiH. Postignuti su slijedeći rezultati:

Orlovik –Čelik 58:86  (09:16), (05:27), (20:23), (24:20);

Roster OKK Čelik na utakmici sa KK Orlovik Žepče: Fejzagić 4, Opačak 16, Radan 12, Arnaut 12, Hodžić 9, Begagić 17, Pezer (cap) 7, Balta 7, Ekmeščić 2, Fajković, Mujić, Spahić (Trener Nedžad Hodžić, pomoćni trener Kenan Kaknjo).

U komšijskom derbiju odigranom u Žepču između domaćeg KK Orlovik i OKK Čelik iz Zenice, pobjeda je pripala Zeničanima i to sa ubjedljivih 86:58. Zeničani su opravdali ulogu favorita, iako su nastupili bez trojice povrijeđenih: Nebojša Anđelić, Aldin Klinac i Esnaf Durmić, dok je Arijan Radan nastupio sa povredom leđnog mišića. U sastavu su nastupili mladi: Ekmešćić (2 poena), Fajković, Mujić i Spahić.

Već nakon prvog  poluvremena izabranici trenera Nedžada Hodžića bili su u velikoj prednosti od nedostižnih + 32 poena (46:14).

U drugom poluvremenu Čelik je rutinski priveo utakmicu kraju i upisao svoju novu, četvrtu uzastopnu pobjedu u prvenstvu od + 28 poena (86:58). Najefikasniji u timu Čelika su bili: Dino Begagić (17), Ivan Opačak (16), te Kenan Arnaut i Arijan Radan po 12 poena.

U petom kolu OKK Čelik dočekuje rivala u borbi za vrh tabele, ekipu Brčko Distrikta, dok Orlovik gostuje Turbini u Jablanici.