subota, 09 Novembar 2013 16:44

Stadion: "A" teren na Kamberovića polju u Zenici; Gledalaca: oko 600; Vrijeme: sunčano (+ 22*C); Glavni sudija: Peljto Irfan iz Sarajeva, sa pomoćnicima: Macić Amer (Mostar) i Beljo Davor (Mostar), delegat Džijan Krunislav (Orašje),  posmatrač suđenja Mandić Ranko (Livno); Novi Premijerligaš Vitez je bio domaćin u Zenici na stadionu Kamberovića polje, u 16. kolu BH Telekom Premijer lige BiH (prvo kolo iz proljetnog dijela prvenstva), ekipi Travnika. Pobjedili su domaćini u ovom susretu, ekipa Viteza.

Rezultat: Vitez – Travnik 3:0 (3:0); Strijelci: Vidović Vedran u 16., 19. i 30. minuti;

Žuti kartoni: Varupa Nermin i Terzić (Travnik);

Sastavi timova:

Vitez: Živković, Jurić, Jurčević, (Mišić od 71'), Dedić, (Livančić od 84'), Šišić, Imamović, Brekalo, Vidović, Kapetan, Branković, (Hasanaović od 64'), Smriko. Na klupi Viteza još su bili: Kovač, Dilaver, Badrov i Čubrilo. (Trener Ante Miše));

Travnik: Bukvić, Terzić, (Ribić od 46'), Ramić, Ćurić Anel, Zatagić, Varupa Nermin, Jusić, Seferović (Ćurić Amel od 46'), Laštro, Pliska, (Salkić od 70'), Hećo. Na klupi Travnika još su bili: Peco, Varupa Elvedin, Kunić i Fočić, (Trener Husnija Arapović);

Zaslužena pobjeda nogometaša Viteza u komšijskom derbiju, u kojem je vanserijsku partiju pružio Vedran Vidović i sa tri gola, u razmaku od 15-ak minuta, "potopio" Travničane.

16. minuta: Vidović je uhvatio volej sa ivice šesnaesterca i majstorski pogodio mrežu Bukvića. U 19.minuti je bilo  2:0. Golman gostiju Bukvić je boksovao jednu loptu koja je ponovo došla do Vidovića koji dobro šutira sa oko osam metara i pronalazi put do mreže gostiju.

Već u 30.minuti pobjednik je riješen. Ponovo na scenu stupa sjajni Vedran Vidović, koji je istrčao kontru, gotovo sa centra, izbio sam pred protivničkog golmana Bukvića, onda ga predriblovao i poslao loptu u prazan gol, te tako hat-trickom zaključio današnju utakmicu. Ispostavilo se da je 3:0 i konačan rezultat.

Do kraja utakmice  domaći su primirili napade gostiju i tako rutinski sačuvali prednost iz prvog dijela.

U narednom, 17. kolu (drugo kolo iz proljetnog dijela prvenstva), Vitez je, ponovo, domaćin i to lideru na tabeli, banjalučkom Borcu, dok je Travnik domaćin aktuelnom prvaku, sarajevskom Željezničaru.