19 April 2024
srijeda, 06 Novembar 2013 21:58

Juniori Čelika bolji od Radnika

Na "B" terenu na Kamberovićima u Zenici (teren sa plastičnom podlogom), danas je igrana revanš utakmica četvrtfinala juniorskog KUP-a BiH između juniora NK Čelik i njihovih vršnjaka, FK Radnik iz Bijeljine.  U prvoj utakmici, prije 14 dana, u Bijeljini rezultat je bio 0:0. Rezultat današnje utakmice NK Čelik – FK Radnik 2:1 (1:0);

Strijelci za Čelik: Anes Duraković u 44. minuti iz penala i Dino Babović u 85. minuti. Gosti su svoj gol postigli u 70.minuti utakmice.

Sastav juniora Čelika: Aid Vehabović, Mustafa Kadušić, (Neven Vujica), Amar Hamzić, Mirsad Šijerkić, (Dino Babović), Anes Duraković, Dino Jurković, Asmir Softić, Emrad Šabanović, (Ahmed Aletić), Selmin Čurić, Muhamed Garanović, Anto Bonić, (Sulejman Salkić). (Trener Senad Brkić);

Utakmica je igrana pred 50-ak gledalaca, po sunčanom vremenu (+15*C). Juniori Čelika su teško došli do pobjede, jer nisu iskoristili više povoljnih prilika. U vođstvo su došli u 44. minuti iz penala, nakon prekršaja golmana gostiju u šesnaestercu nad nogometašem Čelika. Siguran strijelac iz penala je bio Anes Duraković. Gosti su izjednačili u 70. minuti nakon odličnog udarca sa 20-ak metara. Golman Vehabović je bio nemoćan kod ovog šuta. U finišu utakmice, u 85. minuti, domaći dolaze do pobjedonosnog gola preko rezerviste Dine Babovića. Obzirom da je u prvoj utakmici  u Bijeljini rezultat bio 0:0, ovom pobjedom juniori Čelika su se plasirali u polufinale KUP-a BiH, sezona 2013/2014.