24 April 2024
srijeda, 23 Oktobar 2013 17:59

NK Čelik – NK Bratstvo Gračanica 4:0 - Stadion: "Bilino polje" u Zenici; Početak: 15 sati; Vrijeme: sunčano (+22*C) ; Gledalaca: oko 600; Glavni sudija Bandić Antoni Grude), pomočnici: A1 Kačavenda Radislav (Gradiška), A2 Keranović Dragan (Prijedor), 4. sudija Šehović Admir (Sarajevo), delegat Skoko Goran (Ljubuški), posm. suđenja Lizde Alija (Mostar); U prvoj utakmici osmine finala KUP-a BiH danas su u Zenici igrali domaći Premijerligaš NK Čelik i NK Bratstvo iz Gračanice, inaće član 1.lige FBiH. Pobjedio je Čelik visokim rezultatom od 4:0 (2:0).

Strijelci: 1:0 (Gojković Renato u 23.'), 2:0 (Bajraktarević Semir u 41.'), te Mešanović Jasmin u 68. i 83. minuti.

POGLEDAJTE FOTOGRAFIJE IZ ZENICE KLIKOM OVDJE, za vas pripremio JASMIN BLICKO HADŽIĆ

Žuti karton: Lakičević Slobodan (Čelik); Crveni karton: Zukić Damir, golman gostiju u 7.minuti;

Sastav Čelika: Adilović, Mišić, Lakičević, (Popović u 60'), Gojković, Bajraktarević, Horić, Nestorović, (Grahovac u 67'), Simić, Stajić, Mešanović, Dedić, (Ribić u 78'). (Šef stručnog štaba: Vlado Jagodić); Na klupi su još bili: Hinović, Jakupović, Duvnjak, Alispahić;

Sastav Bratstva: Zukić Damir, Pantić, Dijabang, Timkov, Kadrić, Aljukić, (Prljača u 8'), Hafizović, (Omerović u 46'), Mevkić, (Suljić u 63'), Kadić, Smajlović, Delić. (Glavni trener: Denis Sadiković);

Čelik je stekao veliku rezultatsku prednost u prvoj utakmici osmine finala KUP-a BiH.

Posao mu je značajno olakšao vratar Bratstva Damir Zukić. Naime, u 7. minuti utakmice, Čelikov veznjak, Semir Bajraktarević uputio je loptu prema Jasminu Mešanoviću, a vratar Zukić istrčao je i na oko 25 metara intervenisao rukom ispred napadača Čelika i mlade reprezentacije BiH. Sudija Antoni Bandić prvo je golmanu gostiju pokazao žuti, a na insistiranje igrača Čelika, a vjerovatno i svojih kolega, pomoćnika i crveni karton.

Kako su pali golovi:

1:0- 23. minut. Nikola Simić je izveo korner, Jasmin Mešanović kratko loptu zahvatio, a najprisebniji je bio Renato Gojković koji ubacuje loptu sa 3-4 metra u gol Bratstva.

2:0- 41. minut. Semir Bajraktarević je sa oko 22 metra, rezantnim i neobranjivim šutem zatresao mrežu gostiju.

3:0- 68. minuta. Nakon kornera sa desne strane, glavom je šutirao i pogodio gol gostiju Čelikov mladi reprezentativac, Jasmin Mešanović.

4:0-83. minuta. Nikola Simić je idealno centrirao sa lijeve strane u šesnaesterac gostiju, a Jasmin Mešanović, po drugi put danas, glavom posprema loptu u gol gostiju za konačnih 4:0.

Ekipa Čelika je propustila još nekoliko, veoma, izglednih šansi za postizanje gola. Ovom visokom i zasluženom pobjedom tim Vlade Jagodića je ostvario veliku prednost pred revanš koji se igra u Gračanici i gotovo sigurno riješio pitanje prolaska u četvrtfinale KUP-a  BiH.