19 April 2024
subota, 21 Septembar 2013 18:27

Rezultati susreta osmog kola BHT nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

foto galerija Jasmina Hadžića - pogledajte je KLIKOM OVDJE

Stadion: "Bilino polje" u Zenici; Početak: 16 sati; Vrijeme: oblačno (+20*C) ; Gledalaca: oko 800Glavni sudija Peljto Irfan-Sarajevo, a pomočnici: Kunić Ratko i Širko Momir-obojica iz Banja Luke, četvrti sudija Pajić Danijel-Bijeljina, delegat Galić Ivica-Mostar, posm. suđenja Perić Željko-Mostar U osmom kolu BH Telekom Premijer nogometne lige BiH,danas su  u Zenici, na stadionu "Bilino polje", igrali domaći Čelik i Travnik. U komšijskom derbiju Čelik bodovi su podijeljeni. Rezultat: Čelik – Travnik 1:1 (0:0);

Strijelci: 1:0 (Mešanović u 62.minuti), 1:1 (Ramić u 73. minuti); Žuti kartoni: Bajraktarević, Dedić i Horić (Čelik), Terzić, Varupa Nermin, Laštro i Jusić Rusmir (Travnik);

Sastav Čelika: Adilović, Mišić, (od 81' Alispahić), Popović, (od 46' Bajraktarević), Jakupović, Horić,  Jusić, Simić, Stajić, (od 63' Grahovac), Mešanović, Dedić, Barać. (Šef stručnog štaba: Vlado Jagodić); Na klupi su još bili: Hinović, Huseinspahić, Gojković, i Nestorović;

Početni sastav Travnika: Bukvić, Terzić, Jusić Rusmir, Isaković, Ramić, Čurić, Zatagić, Varupa Nermin, Seferović, Laštro, Hećo. (Glavni trener: Husnija Arapović);

Novi neuspjeh nogometaša Čelika. Nakon Borca, Olimpica i Veleža i Travničani su uspjeli da odnesu bod sa Bilinog polja u ovom prvenstvu. Vidio se veliki nedostatak Lakičevića po lijevoj strani i Kajkuta pred golom protivnika. Njihove zamjene nisu uspjele nadomjestiti nedostatak ove dvojice pouzdanih nogometaša. Čelik je ima više od igre i poveo je u 62. minuti preko Mešanovića. Nakon šuta Simića, odbijena lopta od igrača Travnika dolazi do slobodnog Mešanovića, koji odmah šutira iskosa sa 12-ak metara od gola gostiju u suprotni ugao golmana gostiju Bukvića. Gosti su izjednačili u 73. minuti nakon što je Mišić pogriješio vrativši kratku loptu golmanu Adiloviću. Ovo je pratio Seferović, stigao prije lopti od golmana Čelika, provukao je pored njega na drugu stativu gdje je utrčao mladi Ramić i pored same stative ubacio loptu u prazan gol domaćih. Veliku šansu za pobjedu domaći su imali u 87. minuti, kada je Simić šutirao iz povoljne pozicije pored gola gostiju iz Travnika. U devetom kolu prvenstva Čelik "gostuje" kod ekipe Viteza, a Travnik je domaćin sarajevskom Olimpicu.