petak, 20 Septembar 2013 21:29

Rukometaši Čelika su u prvoj utakmici drugog kola Premijer lige BiH večeras u Zenici pobijedili Gradačac sa 34:31 (19:15).

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU JASMINA BLICKA HADŽIĆA

Gradska ARENA u Zenici; Početak: u 19:00 sati; Gledalaca: oko 400;

Sudije: Berjan Dejan i Kurteš Igor; kontrolor Kekić Mileta;

U derbi utakmici 2. kola rukometne premijer lige BiH, sezona 2012/2013, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Gradačac. Utakmica je završena  rezultatom 34:31 (19:15) za Čelik.

Sastav RKČelik: Aldin Begagić, Davor Kadić, Eduard Martić,  Milan Ivančev, Mirza Dervenčić, Dragan Starčević, Milan Duvnjak, Edvin Begović, Mirza Hurem, Goran Antović, Boško Jolović, Enes Sirčo, Ajdin Tufekčić, Almir Rekanović, Amel Omerspahić, Harun Omerspahić; (Trener: Zdenko Antović).

Sastav RK Gradačac: Halilković, Hasanbašić, Šahdanović, Zrnić, Hrnjić, Pedić, Duraković, Čaušević, Maksimović, Isić, Hećimović, Petrović, Šijaković, Doborac Almir, Sarajlić, Džinović; (Trener: Mehmed Doborac).

Najefikasniji kod Čelika: Mirza Hurem (11), Aldin Begagić (5), te Mirza Dervenčić i Milan Ivančev po 4 gola.

Najviše golova za Gradačac, postigli su: Šijaković (13) i Pedić (9) golova.

Sedmerci za Čelik: 6 (3); Sedmerci za Gradačac: 7 (5);

Isključenja: Čelik (10'), Mirza Dervenčić Čelik)- treće isključenje u 52. minuti, Gradačac  (6');

Odbrane golmana: Starčević (Čelik) 7 odbrana, Sirčo (Čelik) 6 odbrana, Maksimović (Gradačac), 13 odbrana- (odbranio 3 sedmerca);

U jednom od derbija 2.kola, rukometaši Čelika su sasvim zasluženo pobjedili podmlađenu ekipu Gradačca, rezultatom 34:31 (19:15). Gosti su samo dva puta vodili na samom početku utakmice i to 0:1 i 2:3. Sve ostalo vođstvo je bilo na strani Čelika. U prvom poluvremenu domaći su prvi put otišli na +5 golova pri rezultatu 9:4 i ovu prednost su imali još 6 puta do 35. minute. Prvi put domaći odlaze na +6 golova pri rezultatu 23:17. Nakon toga prednost Čelika ide do +8 golova i to je, ujedno, bila i najveća prednost domaćih (27:19), (28:20) i (30:22). Nakon toga slijedi period nedisciplinovane i neozbiljne igre domaćih, koju koriste gosti i do kraja utakmice smanjuju prednost Čelika na pristojan zaostatak od 3 gola, do konačnih 34:31 za Čelik.

U zeničkoj Areni očekivao se veći broj gledalaca. Trener Antović je izjavio da je zadovoljan samo pobjedom, ali nije zadovoljan disciplinom i ozbiljnošću svojih igrača u zadnjih 15-ak minuta utakmice. Trener gostiju, Doborac, je čestitao Čeliku na zasluženoj pobjedi i istakao podmlađenost svoje ekipe u ovom prvenstvu, koja će bodove pokušati tražiti u drugim susretima. U prošloj sezoni rukometaši Čelika i Gradačca igrali su međusobno četiri susreta (dva u ligaškom takmičenju i dva u ligi 6 za prvaka). Po dvije pobjede su ostvarile obje ekipe i to na svom "bunjištu". Sve ostale utakmice 2. kola na rasporedu su u subotu 21.09.2013.god. U narednom, 3. kolu Čelik je gost ekipi Čapljine, dok Gradačac dočekuje sarajevsku Bosnu.