Brazil - Španija 21:29
Švedska - Čile 42:15
Kuvajt - Egipat 27:31

Rezime četvrtog kola juniorskog SP u rukometu -D grupa

U zeničkoj gradskoj Areni,  danas su  odigrane tri utakmice četvrtog kola D grupe 19. juniorskog Svjetskog prvenstva u rukometu. Postignuti su slijedeći rezultati:

Švedska – Čile 42:15

Na prvoj utakmici danas, između Španije i Brazila,  bilo je prisutno oko 600 gledalaca. Zaslužena pobjeda favorizovanih Španaca nad Brazilom (29:21). U drugoj utakmici Švedska je deklasirala reprezentaciju Čilea sa 42:15 (+27). Ovu utakmicu je posmatralo oko 400 gledalaca. U posljednjoj utakmici 4. kola D grupe, večeras su u zeničkoj Areni igrali Kuvajt – Egipat 27:31. Na ovoj utakmici je bio manji broj gledalaca, oko 300. Razumljivo, jer je u istom terminu igrana utakmica C grupe, u Sarajevu, između BiH i Konga (31:21) a utakmicu je prenosila BHT-1.

0

Sutra (petak) je slobodan dan na SP u sva četiri grada (Sarajevo, Zenica, Banja Luka, Ljubuški), a prvenstvo se nastavlja u subotu 20.07.2013.god. petim, posljednjim, kolom za konačan plasman takmičenja u grupama u standardnim terminima za utakmice (16, 18,30 i 21 sat).

U zeničkoj Areni, u subotu u petom (zadnjem kolu), igraju:

Čile - Kuvajt (16 sati)

Brazil - Egipat (18,30)

Španija - Švedska (21)

U zeničkoj Areni odigrana je  utakmica četvrtog  kola D grupe 19. Svjetskog juniorskog prvenstva u rukometu, između reprezentacija Brazila i Španije, u prisustvu oko 600 gledalaca. Pobjedila je ekipa Španije rezultatom 29:21 (17:8). Brazilci su uspjeli samo jednom da izjednače rezultat na 1:1, a sve ostalo vrijeme vođstvo je bilo na strani Španaca. Na poluvremenu je bilo + 9 (17:8) za Španiju. U drugom poluvremenu Španci su povečali prednost, u nekoliko navrata na + 10, ali je na kraju završilo + 8 golova za Španiju (29:21). Zaslužena pobjeda favorizovanih Španaca. Sutra (petak) je slobodan dan na SP u sva četiri grada (Sarajevo, Zenica, Banja Luka, Ljubuški), a prvenstvo se nastavlja u subotu 20.07.2013.god. petim, posljednjim, kolom u takmičenju u grupama u standardnim terminima za utakmice (16, 18,30 i 21 sat).