20 April 2024
subota, 15 Juni 2013 19:57

Dvije pobjede omladinaca Čelika

30. KOLO PREMIJER OMLADINSKE LIGE BIH U NOGOMETU. VISOKE POBJEDE KADETA I JUNIORA ČELIKA. - KADETI: NK ČELIK – FK OLIMPIC 3:0 - JUNIORI: NK ČELIK – FK OLIMPIC 5:2

KADETI:

U utakmici 30. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2012/2013, danas u 11:00 sati, igrali  su kadeti NKČelik i njihovi vršnjaci FK Olimpic iz Sarajeva.

Rezultat: Čelik – Olimpic 3:0 (2:0); Strijelci: Vujica Neven u 25' i 63.minuti i jedan autogol gostiju u 33.minuti.

Sastav kadeta Čelika: Zambaković Čolić Anes (Jasmin Brkić), Sarajlić, Herić, Duraković, Salkić, Šabanović, Komšić (Švraka), Vujica (Spahija), Heco, (Čolić Enes), Softić Omerović);(Trener: Senad Brkić);

Igralo se u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom travom, po toplom i sunčanom vremenu (+29*C). Utakmica je odigrana pred oko 50-ak gledalaca. Glavni sudija je bio Dado Zrnić. Sasvim zaslužena pobjeda kadeta Čelika, koji su propustili priliku, da postignu još koji gol, je r su imali dosta prilika za to. Nakon 30. kola (zadnje kolo prvenstva), kadetska ekipa Čelika ima skor od 18 pobjeda, 7 poraza, 5 neriješenih rezultata, 59 bodova i zauzeli su treće mjesto na tabeli omladinske Premijer lige BiH.

qayxsw2

Izvještaj JUNIORI:

NK ČELIK – FK OLIMPIC 5:2

Juniori Čelika, također su danas, u 13:00 sati, igrali utakmicu iz 30. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2012/2013, protiv ekipe Olimpic iz Sarajeva.

Rezultat: Čelik – Olimpic 5:2 (4:0);

Strijelci za juniore Čelika su bili: Grahovac Vladimir (3x) i Alispahić Namir (2x);

Sastav juniora Čelika: Džuzdanović, Šijerkić, Bureković, Jaganjac, Čišić, Kunić, Muhić, Grahovac, Salijević, Alispahić, Čurić, Garanović, Hamzić, Delić, Hrvačić, Brkić Ervin; (Trener: Sabahudin Bujak);

Na kraju prvenstva juniori Čelika su zauzeli deveto mjesto na tabeli sa 40 bodova (12 pobjeda, 4 neriješene i 14 poraza).