20 April 2024
subota, 04 Maj 2013 22:06

Uokviru 26. kola BH Telekom Premijer nogometne lige BiH (jedanaesto kolo proljetnog dijela prvenstva), večeras su  u Zenici, pod svjetlošću reflektora, na stadionu "Bilino polje", igrali domaći Čelik i Radnik iz Bijeljine.

Rezultat: Čelik – Radnik 2:2  (2:2);
Strijelci: 0:1 (Kapetan 13'), 1:1 (Mešanović 19'), 1:2 (Ristić 34'), 2:2 (Kajkut 35');

Sastav Čelika: Adilović, Horić, Bajraktarević, (Duvnjak 77'), Mešanović, Kajkut, Jusić, Travančić, (Popović 61'), Dedić, (Maletić 88'), Barać, Mišić, Lakičević.( Šef stručnog štaba: Vlado Jagodić);

Sastav Radnika: Lučić, Katanec, Ostojić, Takovac, Kojić, Mirković, Basara, (Petrušić 89'), Kapetan,  (Krsmanović 78'), Ćulum, Ristić, Ćosović, (Komlenović 55'). (Trener: Srđan Bajić);

Žuti kartoni: Dedić, Mešanović, Kajkut (Čelik), Basara, Tasovac, Ćosović, Kojić;
Crveni karton: Ristić (drugi žuti karton u 66. minuti);

Čelik nije uspio da ostvari i četvrtu pobjedu u zadnjih pet utakmica. Planove su im omeli gosti iz Bijeljine, koji su , nakon isključenja Ristića u 66. minuti (2.žuti karton), bunkerom sačuvali svoju mrežu do kraja utakmice.

Evo kako su pali golovi:

U 13. minuti, Armin Kapetan, bivši igrač Čelika, glavom je savladao Adilovića, nakon centaršuta iz slobodnog udarca sa pozicije skračenog kornera (0:1).

Radost igrača Radnika trajala je samo do 19.minute. Nakon jednog centaršuta Dedića, Mešanović se odlično izborio za poziciju i pogodio za izjenačenje (1:1).

U 34. minuti, nakon brze akcije gostiju i loše intervencije jednog stopera Čelika, lopta je došla Kapetana, koji je dodaje do Ristića, a ovaj matira Adilovića (1:2).

Već u narednom napadu (37') crno-crvenih bilo je 2:2. Poslije prekida, Horić je spustio loptu za Kajkuta koji iz neposredne blizine donosi novo izjednačenje. Do kraja utakmice rezultat se nije mjenjao.

Tokom cijele utakmice, grupa od nekoliko stotina, popularnih Čelikovih navijača, Robijaša, zdušno je bodrila svoje ljubimce.
Nakon neostvarene pobjede nogometaša Čelika, a poraza Borca i Olimpica u ovom kolu, Čelik je ispustio priliku da dođe na bod zaostatka od trećeplasiranog Borca i četvrtog Olimpica.

I u narednom, 27. kolu Čelik je ponovo domaćin. U goste mu dolazi GOŠK iz Gabele. Jesenas u Gabeli bilo je 0:0.