petak, 26 April 2013 21:28

9. KOLO LIGE ZA PRVAKA BIH. TREĆA POBJEDA ZENIČANKI U LIGI 6 ZA PRVAKA BiH (+28 poena). KŽK ČELIK – ŽKK BORAC ZO 74:46 - Gradska ARENA u Zenici;  Početak u 19:00 sati;  Gledalaca: oko 30 (trideset). Sudije: Mila Čavara (Busovača, Miljan Šobot (BL), Nermin Nikšić (Sarajevo); delegat: Hariz Bilić (Sarajevo);

Uokviru devetog kola Lige 6 za prvaka BiH, sezona 2012/2013, večeras su u Zenici igrale košarkašice KŽK Čelik i ŽKK Borac Zovko osiguranje iz Banja Luke. Pobjedile su domaće košarkašice, KŽK Čelik. Rezultat: Čelik – Borac ZO 74:46  (28:8), (14:21), (14:7), (18:10);

ČELIK: Dajana Jefić, AleksandraVujović 25, Dženita Novi 7, Aida Kalušić , Ivona Jerković 12, Živana Janković 2, Nataša Mikić 22, Nikolina Popović 6, Sedina Pašić , Lejla Hadžijalić. (Trener: Nikolina Grabovac);

BORAC ZO: Miljana Džombeta 11, Milica Džombeta, Maksić 8, Aničić, Damjanović, Đorđević, Komnenović, Marčeta 10, Milaković, Todorović 17. (Trener: Milan Jovanić);

Najefikasnije kod Čelika su bile: Aleksandra Vujović (25), Nataša Mikić (22) i Ivona Jerković (12) poena;

Kod Borca Zo sve poene su postigle četiri igračice i to: Miljana Džombeta (11), Maksić (8), Marčeta (10) i Todorović (17) poena;

U posljednjoj utakmici pred svojom publikom, u ovoj sezoni, košarkašice KŽK Čelik su ostvarile zasluženu pobjedu. Ovo je bila treća pobjeda prošlogodišnjeg šampiona BiH, koji je prošlu sezonu osvojio sa svih deset pobjeda u Ligi 6 za prvaka. Već nakon prve četvrtine, domaće košarkašice su imale prednost od 20 poena (28:8). Drugu četvrtinu gošće iz Banja Luke su dobile sa 21:14, jer je došlo do blagog opuštanja u ekipi Čelika, te je prednost domaćih smanjena na + 13 poena (42:29), što je i rezultat nakon pola utakmice.

Treću i četvrtu četvrtinu domaće košarkašice dobijaju, rutinski, sa 14:7 i 18:10 i privode utakmicu na + 28 poena razlike(74:46). I pored svih događanja u KŽK Čelik, ponovo je, neshvatljivo, mala bila  posjeta ovoj utakmici, vjerovatno i najmanja u istoriji kluba. Ekipa Čelika je trenutno na četvrtom mjestu tabele u Ligi 6 za prvaka BiH.