srijeda, 24 April 2013 00:25

BH Start +85 protiv Impulsa

ČETVRTA POBJEDA KK BH START ZENICA (+85 poena). 6. KOLO A1 KOŠARKAŠKE LIGE ZA ŽENE. KK BH START – ŽKK IMPULS 117:32 Sportska dvorana Bilmišće u Zenici. ; Početak u 20:00 sati. Gledalaca: oko 50; Uokviru šestog kola A1 košarkaške lige za žene, sinoć su u Zenici, u sportskoj dvorani na Bilmišću, igrale domaće košarkašice BH Start i ekipa ŽKK Impuls sa Ilidže. Pobjedile su, ubjedljivo sa + 85 poena razlike, domaće košarkašice. Rezultat: KK BH Start – ŽKK Impuls Ilidža  117:32  (33:08), (28:13), (27:05), (29:06);

Sastav KK BH Start: Ćorović 32, Jaganjac 4, Kahrić 8, Heljić 2, Adžemović, Nizamić 2, Hajder 16, Kovačević 30, Kadušić 2,  Begagić 2, Mehanović 4, Solo 15 (cap.). (Trener: Mahir Solo; Pomoćni trener: Omerčević Almir);

Sastav ŽKK Impuls: Delić A.; Džanić M. 4;  Feratović E. 7; Velić S. (cap) 15;  Adžem E. 6;  Demirok E.;

(Trener: Muhović Enis; Pomoćni trener: Aljović A.;)

Najefikasnije kod KK BH Start su bile: Anida Ćorović (32) i Nedžla Kovačević (30) poena.

Najefikasnija kod ŽKK Impuls je bila kapiten Velić S. sa 15 poena.

U odgođenoj utakmici 6. kola ženske A1 košarkaške lige, košarkašice KK BH Start iz Zenice zabilježile su ubjedljivu pobjedu. Ovog puta, kao domaćini, visoko su porazile ekipu ŽKK Impuls sa Ilidže (+85), koja je u rosteru imala samo šest igračica. Sve je bilo jasno nakon prve četvrtine utakmice, tj. da će ovo biti duel neravnopravnih protivnika, jer su domaće košarkašice u prvim minutama stekle veliku prednost, koja je na kraju prve četvrtine iznosila + 25 poena (33:08). Do kraja utakmice, prednost domaćih se stalno povećavala i na kraju je iznosila ogromnih + 85 poena (117:32).

Mladi trener KK BH Start, Mahir Solo, je u toku utakmice dao šansu svim igračicama, među kojima je, čak, pet igračica iz pionirskog sastava. Gotovo sve igračice domaćih, upisale su se u listu strijelaca i pokazale da se na njih, u budućnosti, može ozbiljno računati. Mladim košarkašicama KK BH Start želimo mnogo uspjeha u daljoj karijeri. i dobre rezultate u takmičenjima.