24 April 2024
nedjelja, 21 April 2013 20:37

7.KOLO LIGE ZA ŽENE FBiH. - POBJEDA NOGOMETAŠICA ČELIKA NAD GRADINOM. - ŽNK "ČELIK"– ŽOFK "GRADINA" 1:0 - Stadion: Kamberovića polje (teren sa plastičnom podlogom); Početak: 14:00 sati; Gledalaca: oko 50; Vrijeme: sunčano (+21*C); Glavni sudija: Delić Emir, pomoćne sudije: A1 Begović Armin i  A2 Talam Aldin; delegat: Izudin Hadžiahmetović;

U utakmici sedmog kola LIGE ZA ŽENE FBiH, sezona 2012/2013. danas su, u Zenici igrali ŽNK "Čelik" i ŽOFK "Gradina" iz Srebrenika.

Rezultat: ŽNK "Čelik" – ŽOFK "Gradina"  1:0 (0:0).

Strijelac: Fetić Admira iz jedanaesterca u 89. minuti.

Sastav ekipe'' ČELIKA '': 1-Šabanović Arnela, 3-Begić Arnela, 4- Fetić Admira, 5- Koluh  Lejla,

6-Bektaš Sumeja, 7- Halać Aida 9-Kablar Nermana, 10- Devoli Kanita, 13-Kobilica Berina, (Bencun

Sandra), 17- Pašalić Ajla, 18-Puljić Arijana, 2-Kavaz Safeta, 8-Šabić Merima, 14-Vazda Adisa,

15-Omić Sajra, 16- Bogdan Andrea. (Trener: Bilčević Rasim); (Pomoćni trener: Đordić Džana);

Pobjeda igračica Čelika je zaslužena i ostvarena je u predzadnjoj minuti utakmice iz, opravdano dosuđenog jedanaesterca, u 89. minuti, nakon prekršaja golmana gošći nad ponajboljom igračicom domaćih, Halać Aidom. Uspješan realizator sa bijele tačke bila je Fetić Admira. Inače, sama utakmica je protekla u prilično izjednačenoj borbi dva ravnopravna protivnika, koji to dokazuju i plasmanon na tabeli, koji je, do ove utakmice, bio identičan po broju bodova. Zbog  prilično sparnog vremena, sudija Delić je dva puta slao igračice na osvježenje pored aut linije.

Nakon sedam odigranih kola, nogometašice Čelika zauzimaju treće mjesto na tabeli sa četiri pobjede, tri poraza, 12 bodova i gol razlikom 20:13. Jesenas u Srebreniku pobjedila je ekipa Gradine, takođe, sa 1:0. U narednom, osmom, kolu nogometašice Čelika idu u gosti ekipi ŽNK Orahovica 74 iz Gračanice, koju su pobjedile jesenas u Zenici, rezultatom 11:1.