19 April 2024
nedjelja, 17 Mart 2013 11:39

Dejan 3.na Evropskom kupu

Zeničanin Dejan Mileusnić jutros je osvojio treće mjesto na Evropskom zimskom kupu održanom u Kastelanu, Španija. Evropski kup održava se dva dana, a bacači koplja  su finalno odmjeravanje snaga imali jutros u devet.

Dejan se plasirao iza Rusa Valerija Jordana i Ukrajinca Načiporčuka sa najboljim hicem 74,43 i osvojenih 1.008 bodova. Rezultate u finalu postiglo je trinaest bacača koplja.

Dejan  se takmičio u konkurenciji mlađih seniora do 23 godine i opravdao treći evropski rezultat u toj konkurenciji u ovoj godini i osvojio još jednu veliku medalju za bh.atletiku već na startu godine. Mileusnić je bio jedini predstavnik Bosne i Hercegovine na ovom takmičenju. Podsjetimo na Evropskom zimskom prvenstvu 2011.godine u Sofiji zlatnu medalju u bacanju kugle je osvojio Hamza Alić. Dejanu Mileusnići čestitamo na ovom velikom rezultatu i nadamo se da će u nastavku sezone ispuniti normu za SP, te konkurisati za medalju na Mediteranskim igrama.