16 April 2024
subota, 16 Mart 2013 23:29

Uokviru  21. kola  A-1 košarkaške lige, sezona 2012/2013, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Orlovik iz Žepča. U jednom od derbija 21. kola, pobjedu je zabilježila domaća ekipa OKK Čelik.  Rezultat: Čelik – Orlovik  85:72  (27:15), (20:18), (23:21), (15:18).

Sastav OKK Čelik: Muhamed Mujić, Eldar Merdanović, Arijan Radan, Dino Begagić, Adem Pezer, Kenan Arnaut, Davor Kolak, Nino Balta, Esnaf Durmić, Ermin Suljić, Ahmed Malkoć,Stefan Britvar. (Trener: Nedžad Hodžić).

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU JASMINA HADŽIĆA

Sastav KK Orlovik: Maličbegović, Đerek, Sarajlić, Ljubović, Skopljak, Bijedić, Bajrić, Huseinagić, Berbić, Mujkić, Odobašić, Imamović. (Trener: Senad Preldžić.

Najefikasniji kod Čelika su bili: Dino Begagić (25) i Ermin Suljić (17) poena.

Kod Orlovika, najefikasniji su bili: Ljubović i Malićbegović po (20), te Mujkić (13) poena.

U posljednjoj utakmici u ovoj sezoni pred domaćom publikom, košarkaši Čelika zabilježili su zasluženu pobjedu protiv žepačkog Orlovika. Čelikova pobjeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, jer su domaći košarkaši, krajem prve četvrtine, već, imali prednost od 15 poena (27:12).  Najveća prednost domaćih bila je u zadnjoj četvrtini od +21 poen (77:56). U toku utakmice, trener domaćih, Hodžić je ubacivao u igru i juniore (Arnaut, Malkoć, Durmić, Britvar), a pred kraj utakmice seniorske minute "osjetio" je i kadet, Muhamed Mujić, koji je, kao što smo već javili, pozvan u kadetsku reprezentaciju BiH. U Čelikovom sastavu nedostajali su standardni prvotimci Amar Merdanović i Nebojša Anđelić zbog povrede-bolesti. U posljednjem, 22. kolu, ekipa OKK Čelik ide u goste KK Student iz Tuzle, dok su Žepčaci domaćini ekipi Spars iz Mostara.