26 April 2024
subota, 02 Februar 2013 22:51

Foto galerija: Čelik-Gradina

A-1 KOŠARKAŠKA LIGA FBiH – 15.KOLO. NEOČEKIVAN PORAZ OKK ČELIK U DERBIJU KOLA. OKK ČELIK – KK GRADINA  66:72 - Gradska ARENA u Zenici - Gledalaca: oko 300

Uokviru  15. kola  A-1 košarkaške lige, sezona 2012/2013, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Gradina iz Srebrenika. U jednom od derbija 15. kola, pobjedu je, neočekivano,  zabilježila ekipa KK Gradine. Rezultat: Čelik – Gradina  66:72  (19:19), (18:21), (22:17), (7:15).

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU JASMINA HADŽIĆA

Sastav OKK Čelik: Nino Balta, Amar Merdanović, Arijan Radan, Dino Begagić, Adem Pezer, Davor Kolak, Esnaf Durmić, Stefan Britvar, Ermin Suljić, Kenan Arnaut, Nebojša Anđelić, Ahmed Malkoć. (Trener : Nedžad Hodžić).

Sastav KK Gradine: Kaltak, Buljubašić, Nurkanović, Gopo, Topalović, R. Hasić, K. Avdić, A. Avdić, I. Hasić, Pašić, Adrović. (Trener: Vladimir Mičanović).

Najefikasniji kod Čelika su bili: Dino Begagić (23), Ermin Suljić (11), Adem Pezer (10) poena.

Kod Gradine, najefikasniji su bili Nurkanović (27) i Buljubašić (20) poena.

Gosti iz Srebrenika bolje otvaraju utakmicu, a Čelik prelazi u prvo vođstvo od 8:7. Prva četvrtina završava u egalu (19:19). U drugoj četvrtini Čelik stiže do najveće prednosti u utakmici (34:25), ali gosti serijom od 0:8 stižu prednost Čelika. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 37:40. U redovima gostiju, u prvom poluvremenu, nezadrživ je bio Nurkanović, koji je postigao 24 poena. Na početku treće četvrtine, kod gostiju, "proradio" je Buljubašić, te Gradina u dva maha ima prednost od 10 poena (37:47) i (39:49). Čelik u finišu treće četvrtine stiže i prestiže vođstvo Gradine, tako da je rezultat, poslije treće četvrtine 59:57. Zadnja četvrtina je bila kobna za Zeničane, kojima ništa nije polazilo za rukom. Gosti prave 0:11, sa rezultata 64:59, na rezultat 64:70, što je prelomilo utakmicu. U samom finišu, domaći su promašili, zaredom, šest slobodnih bacanja, Anđelić je promašio zicer u situaciji "dva na jedan", Pezer promašio oba bacanja na 32' do kraja utakmice, pri rezultatu 66:70. Sve govori rezultat treće četvrtine (7:15).

Čelikov ponajbolji igrač, Dino Begagić, u 24. minuti dobija četvrtu ličnu grešku i to je smanjilo njegovu agresivnost do kraja utakmice, što je jedan od uzroka ovog iznenađujučeg poraza na domaćem parketu od direktnog konkurenta za četvrto mjesto, koje vodi u doigravanje. Utakmici je, organizovano, prisustvovala i manja grupa vatrenih Čelikovih navijača-Robijaša, koji su tokom prvog dijela utakmice zdušno navijali i podržavali košarkaše Čelika.

U narednom, 16. kolu, ekipa OKK Čelik ide u goste mostarskom Sparsu, dok je KK Gradina domaćin žepačkom Orloviku.