29 Mart 2024
subota, 26 Januar 2013 19:38

PORAZ KOŠARKAŠICA ČELIKA  - 18. KOLO MEĐUNARODNE ADRIATIC LIGE - ČELIK – ATHLETE CELJE  74:78 - Gradska ARENA u Zenici - ledalaca: oko 150

Sudije: Holjevac Krunoslav, Katić Krešimir, Pecinger Hrvoje; Komesar. Marković Zoran; U 18. kolu Adriatica MŽRKL, sezona 2012/2013, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Athlete Celje iz Celja (Slovenija). Pobjedila je, neočekivano, ekipa KK Athlete Celje. Rezultat: Čelik – Athlete Celje  74:78  (16:15), (18:21), (12:17), (28:25).

Sastav KŽK Čelik: Akvić, Jeftić D., Vujović Aleksandra, Vidović Rada, Hadžialić L., Bogoje Ivona, Janković Živana, Popović Nikolina, Mikić Nataša, Pašić Sedina, Rus Tijana. (trener: Eldar Durmić). Najefikasnije kod Čelika su bile: Ivona Bogoje (20), Nataša Mikić (17), Aleksandra Vujović (15) i Rada Vidović (13) poena. Kod Athlete Celje, najviše poena su postigle: Marica Gajić (24), Sanja Orozović (21) i Rebeka Abramović (12) poena.

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU

Zaslužena pobjeda košarkašica Celja, koje su u utakmicu ušle organizovanije, uigranije, čvršće i sa većom željom za pobjedom. Naročito se istakla mlada Marica Gajić sa double-double učinkom, sa 24 pogotka i 15 skokova. U trećoj i četvrtoj četvrtini, u igri Čelika su bile dvije "crne rupe", u kojoj su gošće iz Celje napravile  dva puta  po 0:9, što je i presudilo u ovoj utakmici. Cijelo drugo poluvrijeme, gošće su presingom ispod Čelikovog koša, uspjele, više puta, uzeti loptu indisponiranim igračicama Čelika.

Do kraja prvenstva, KŽK Čelik će biti domaćin ekipama Peac Pecs i Mladog Krajišnika, a ide u goste ekipama Radivoj Korać i Partizan Galenika i teško je očekivati, da će sa ovakvom igrom uspjeti ikoga pobjediti, jer su svi preostali protivnici favoriti protiv Čelika.

Čelik sada ima skor od devet pobjeda i sedam poraza (24 boda).