28 Mart 2024
subota, 10 Novembar 2012 22:45

A-1 KOŠARKAŠKA LIGA FBiH – 5.KOLO POBJEDA OKK ČELIK U DERBIJU KOLA OKK ČELIK – KK SPARS 80:65 - Gradska ARENA u Zenici - U utakmici 5. kola A-1 košarkaške lige, sezona 2012/2013, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Spars iz Mostara. Rezultat: Čelik – Spars 80:65 (24:13), (19:24), (24:10), (13:18).

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU JASMINA HADŽIĆA

Sastav OKK Čelik: N. Anđelić , Am. Merdanović , Eldar Merdanović , D. Mehtić , A. Dedić , D. Begagić , Dž. Ćuranović , E. Dizdar, E. Durmić, A. Ibrahimkadić, E. Suljić, Kolak. (Trener : Haris Jahić).

Sastav KK Spars: E. Šafro, H. Šafro, Đelmo, Tanović, Mešinović, Atić, Hodžić, Vujičić, Varešlija, Gosto, Zuhrić, Rahimić. (Trener: Dž. Šuta).

Najefikasniji kod Čelika su bili: E.Suljić (21), N.Anđelić (17), D. Mehtić (12), i Eldar Merdanović (10) poena.

Kod Sparsa, najviše poena je postigao Rahimić (31) i on je jedini dvocifreni strijelac kod ekipe Spars.

Sasvim zaslužena pobjeda mladih košarkaša OKK Čelik u jednom od derbija kola nad gostima iz Mostara, ekipom Spars. Od samog početka Čelik je pokazao da je favorit, te je prva četvrtina završena vođstvom domaćih sa 24:13. Drugu četvrtinu su dobili gosti sa 19:24, dok se u trećoj četvtini, Čelik potpuno "odlijepio" i istu dobio sa 24:10. Najveća prednost domaćih je bila u 28', +25 (67:42). U posljednjih nekoliko minuta, trener Jahić je ubacio u igru nekoliko mlađih igrača, što su gosti iskoristili i smanjili rezultat na +15 poena za Čelik. Nakon ove pobjede OKK Čelik ima skor od četiri pobjede i jedan poraz.

U narednom, šestom kolu, ekipa OKK Čelik ide u goste drugom Sparsu (Sarajevo), dok KK Spars (Mostar) ponovo gostuje i to u Srebreniku kod ekipe Gradina.