subota, 27 Oktobar 2012 19:35

Čeliku bod u Bijeljini

ČELIK NERIJEŠENO U BIJELJINI - RADNIK – ČELIK 2:2 - Stadion: Gradski u Bijeljini - Vrijeme: kišovito i prohladno - Glavni sudija: Dragan Petrović (Banja Luka), ostale sudije: A-1 Amer Macić (Mostar), A-2 Mario Vincetić (Orašje), 4.-Adis Mulahasanović (Sarajevo), delegate Damir Šarić (Tuzla). U utakmici 11. kola nogometnog prvenstva BH Telekom Premijer lige BiH za sezonu 2012/2013, danas su se, u Bijeljini, sastali domaći FK Radnik i NK Čelik iz Zenice.

Rezultat: Radnik – Čelik 2:2 (1:1). Strijelci: 0:1- 3' (Saša Kajkut), 1:1- 11' (Zeljković). 1:2 -61' (Saša Kajkut), 2:2 -90' (Basara).

ČELIK: Nurković, Brković, Čović, Maletić, Jusić, Horić, Barać, Travančić, Mešanović, Nestorović, (Dedić), Kajkut. (Šef stručnog štaba: Vlado Jagodić).
RADNIK: Lučić, Zeljković, Jovanović, Krsmanović, Kojić, Jevtić, Basara, Kapetan, Nikić, Ćulum, (Rikanović), Ostojić. (Šef stručnog štaba: Srđan Bajić).

Prvi gol Čelik je postigao u 3.minuti preko Saše Kajkuta na asistenciju Jasmina Mešanovića. Domaćini su izjednačili u 11.minuti preko Zeljkovića, koji je odbijenu loptu ugurao u gol sa 8 metara, nakon slobodnog udarca. Čelik je poveo sa 1:2 u 61.minuti, ponovo, preko Saše Kajkuta, nakon centaršuta Anida Travančića. Domaćin je spasio bod u 90.minuti, golom Basare nakon centaršuta Mirkovića.
Nakon ovog kola Čelik je popravio svoj bodovni saldo i sada ima 12 bodova (3 pobjede, 3 neriješena i 5 poraza-gol razlika 12:12).

U narednom kolu Čelik je domaćin GOŠK-u iz Gabele, a Radnik ide u goste Rudaru iz Prijedora.