petak, 12 Oktobar 2012 22:48

Grčka-BiH 0:0

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u trećem kolu G-grupe kvalifikacija za SP večeras u Atini s Grčkom odigrala neriješeno 0:0. Izabranici selektora Safeta Sušića uspjeli su osvojiti bod na gostovanju prvom favoritu i nakon tri kola ostaju na prvom mjestu tabele G-grupe, s istim brojem bodova kao Grci i Slovaci. Susret je protekao u blagoj dominaciji grčkih nogometaša, koji su bili nešto ofanzivniji, posebno u drugom poluvremenu. Najbolje prilike Grci su imali u 5. minuti kada Gekas nije uspio pogoditi prazan gol s pet metara i u 78. minuti, kada je Salpingidis izašao sam pred Begovića koji je odbranio njegov šut i tako reprezentaciju BiH spasio poraza.

Reprezentacija BiH također je imala nekoliko dobrih prilika. U 24. minuti Misimović je s desetak metara oštro šutirao i pogodio prečku, a u finišu poluvremena udarac Lulića krajnjim naporom odbranio je Karnezis. Susret je na kraju završen najrealnijim rzeultatom, remijem koji reprezentaciju BiH ostavlja na čelu tabele u grupi. U večerašnjem meču ekipe su nastupile u sljedećim sastavima:

Grčka: Karnezis, Maniatis (od 80. Mitroglou), Spiropoulos, Tziolis, Samaras, Malezas (od 67. Karagounis), Torosidis, Gekas (od 56. Salpingidis), Papastathopoulos, Katsouranis, Fortounis.

Bosna i Hercegovina: Begović, Mujdža, Spahić, Vrašnješ, Salihović, Lulić (od 74. Stevanović), Zahirović, Medunjanin (od 74. Ibričić), Misimović, Džeko, Ibišević.

Susret na stadionu "Georgios Karaiskaki" sudio je Italijan Antonio Damato. Naredni meč, posljednji u ovoj godini, BiH će odigrati za četiri dana u Zenici, kada dočekuje Litvaniju.

Rezultati trećeg kola G-grupe kvalifikacija za svjetsko nogometno prvenstvo 2014. u Brazilu:

Lihtenštajn - Litvanija 0:2
Slovačka - Latvija 2:1
Grčka - BiH 0:0

1. BiH 3 2 1 0 12:2 7
2. Slovačka 3 2 1 0 5:2 7
3. Grčka 3 2 1 0 4:1 7
4. Litvanija 3 0 1 2 1:5 1
5. Latvija 3 0 0 3 3:8 0
6. Lihtenštajn 3 0 0 3 1:12 0

Parovi četvrtog kola (16. oktobra): Latvija - Lihtenštajn, Bosna i Hercegovina - Litvanija, Slovačka - Grčka.