nedjelja, 12 Avgust 2012 00:35

Foto+video: Navijači, Čelik...

ČELIK POBJEDIO LIDERA NA TABELI - NK ČELIK – FK VELEŽ 2:0 (1:0) - Stadion: "Kamberovića polje" - - Gledalaca: oko 3.000 - Glavni sudija: Vladimir Bjelica (I. Sarajevo), A1: Nikica Tomas (Drinovci), A2: Elvis Prošić (Cazin), 4. sudija: Dragan Petrović (Banja Luka) - U utakmici 2. kola BH Telekom Premijer lige BiH u nogometu, sezona 2012/2013,  u Zenici  su igrali domaći NK Čelik i mostarski FK Velež. Rezultat: Čelik – Velež 2:0 (1:0). Strijelci: 1:0 Mešanović (28'), 2:0 Barać (71') Žuti kartoni: Kuduzović, Barać (Čelik), Merzić i Okić (Velež).

Čelik: Nurković, Čović, Maletić, Horić (od 75. minute Bajraktarević), Kuduzović, Smriko (od 64. minute Nestorović), Mešanović, Jusić, Brković, Barać, Božičić (od 46. minute Čolić). Šef stručnog štaba: Vlado Jagodić.

Velež: Bobić, Kajtaz, Kodro, Merzić, Mahinić, Okić, Ćemalović (od 80. minute Hajdarević), Serdarević (od 62. Hebibović), Demić, Mehremić (od 73. minute Zvonić), Nuhić.
Šef stručnog štaba: Asmir Džafić

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ GALERIJU FOTOGRAFIJA SA KAMBEROVIĆA POLJA, IGRAČA I NAVIJAČA ČELIKA, ROBIJAŠA, DETALJI SA I OKO TERENA - PRIPREMIO JASMIN HADŽIĆ

Ova utakmica je igrana na pomoćnom stadionu Čelika - na terenu Kamberovića polja, zbog rekonstrukcije terena stadiona "Bilino polje", na kojem je juče završeno postavljanje nove trave. Čelik je u pozitivnoj atmosferi dočekao goste iz Mostara nakon remija na Koševu protiv Sarajeva u 1.kolu. Dodatni motiv Zeničanima bili su i navijači, popularni Robijaši, koji su se vratili na tribine gostovanjem na Koševu protiv Sarajeva. Njih nekoliko stotina i danas su, tokom cijele utakmice, frenetično bodrili crno-crvene. Velež je bodrilo oko stotinjak navijača, popularnih Red Army. Utakmici su prisustvovale i dvije legende BiH nogometa, Ivica Osim (predsjednik komiteta za normalizaciju BiH nogometa) i selektor Safet Sušić, koje su gledaoci pozdravili velikim aplauzom.

U Premijer ligi BiH Čelik i Velež su do sada odigrali 30 utakmica. Čelik ima 14 pobjeda,Velež 12 pobjeda, dok su četiri susreta završena neriješeno. Prije same utakmice odata je počast, minutom šutnje, nedavno nastradalom predpioniru Čelika, Esmiru Gačanoviću. Na ulazu na tribinu bile su postavljene kutije za prikupljanje pomoći za oboljelog navijača Čelika Mevludina Smriku.