19 April 2024
srijeda, 25 Juli 2012 20:26

Borac (Jelah)- Čelik 1:5

U pretposljednjoj provjeri pred početak prvenstva, Čelik je igrao protiv drugoligaša Boraca iz Jelaha. Pred oko 500 gledalaca, od kojih je stotinjak bilo iz Zenice, crno-crveni su ubjedljivo slavili sa 1:5. Vodstvo Zaničanima, u 15. minutu donio je Travančić, a u 35 Božičić iz penala povećava vodstvo, što je bilo sve u prvih 45 minuta.Na isteku 48. minute, ponovo Travančić sa ivice šesnaesterca pogađa mrežu domaćina. U 52., domaći su smanjili preko Hodžića, te tako spasili čast u ovom meču.

Igrao se 78. minut kad je Travančić centrirao, a jedan igrač iz odbrane Borca nespretno zahvatio loptu koja je završila u mreži. Autogol za 4:1.Tri minute pred kraj meča, pojačanje iz Slobode, Jasmin Mešanović postavlja konačan rezultat, i stavlja tačku na -i. Čelik je nastupio u sljedećem sastavu: Nurković, Brković, Kuduzović, Čović, Jusić, Maletić, Bajraktarević, Barač, Božičić, Travančić, Smriko.U ovom susretu, još su igrali Horić, Nesterović, Mešanović, Huseinspahić, Hinović, Mahmutović i Imamović, a ovu utakmicu zbog lakših ozljeda su propustili Dedić i Marković. Posljednju provjeru pred prvo kolo i utakmicu sa Sarjaevom na Koševu, igrat će sa Sutjeskom iz Foče u narednu subotu.