Čelik izbio na prvo mjesto Istaknuto

Autor
Ocijeni
(0 glasova)

Rukometaši ,,Čelika'' su sinoć u Gradskoj areni Zenica u okviru derbija devetog kola prvenstva u Premijer ligi BiH pred više od 1.200 gledalaca ,,matirali'' solidnu ekipu RK ,,Drevente'' i tako zabilježili novu pobjedu, nova tri boda i golove za prvo mjesto na tabeli Premijer lige BiH. Krajnji rezultat utakmice je 42:34 (poluvrijeme 21:16 za ,,Čelik'').

RK ,,ČELIK'': Ubertin Kovačević (3 odbrane), Ćosić, Dervenčić, Kobilica, Dženan Hodžić (4 odbrane), Aldin Begagić (2 gola), Šahinović (8 golova), Kadić (13), Edin Bajramović (10), Begović (1), Starčević (11 odbrana), Adnan Begagić, Lučić (3), Duvnjak (4), Šarenac (1) i Bečić. Trener: Miki Filipović.

RK ,,DERVENTA'':  Blagovčanin, Marić, Zekić (6 golova), Sibinčić (2), Todorić (2) Puljizović (3), Zemunović (2), Škrga (2), Mišanović (2), Dobrilović, Bijelić , Mađarević (1), Marčeta (8), Ristić (6) i Tošić. Trener: Zoran Petričević.

Sudije: Muhtarević i Omerefendić iz Živinica. Delegat: Mileta Kekić iz Mostara, koji je pravio nepotrebne scene prije i za vrijeme utakmice, što je kod publike izazivalo stalne reakcije, navodi se u izvještaju dobijenom od RK Čelik..

Isključenja: ,,Čelik'' 14 minuta (Šahinović 3 x po 2 minuta), a ,,Derventa'' 4 minuta.

14. Vogošća 9 0 1 8 1

Parovi 10. kola (18/19. novembra): Goražde -  Vogošća, Prijedor - Bosna Prevent, Maglaj -Konjuh, Zrinjski - Leotar, Derventa - Gradačac,  Gračanica - Čelik, Krivaja - Sloga.

(Fena) hs

Pobjeda ,,Čelika'' ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Od samog početka ,,Čelik''  je vodio, a u igru je ulazilo 12 od 16 igrača. Najviše golova je dao  Davor Kadić, koji je vjerovatni golgeter Premijer lige BiH (dao ukupno13 golova), dok je 10 golova postigao Edin Bajramović, a 8 Emir Šahinović. Odličan je bio i
Krilo Milan Dubvnjak, koji je postigao četiri gola.

Kod gostiju najefikasniji je bio pivotmen Mirko Marčeta (postigao 8 golova), te Zekić i Ristić po 6 golova.

U sljedećem  kolu ,,Čelik'' ponovo putuje u Gračanicu. Nakon što je prije tri dana ,,Čelik'' savladao ,,Gračanicu'' u Kup utakmici u Gračanici,  sada u desetom kolu  ponovo gostuje u Sporskoj dvorani u tom gradu.

Čitano 3682 puta Zadnji put promjenjen nedjelja, 13 Novembar 2011 14:19