• There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/trc1

Foto galerija: Travnik 3 : Čelik 4 Istaknuto

Autor
Ocijeni
(0 glasova)

nkcRutinski, gostujući trijumf ostvarili su danas u komšijskom derbiju nogometaši Čelika na travničkoj Piroti. Tako su Zeničani na najbolji način još jednom čestitali rođendan svojim Robijašima, kojih je i danas u Travniku, istina nezvanično, bilo oko stotinjak. Da su došli sa ozbiljnim namjerama u Travnik igrači Elvedina Beganovića pokazali su već na otvaranju utakmice. U 2.minuti Purić probija po desnoj strani, ubacuje u kazneni prostor domaćina, gdje je najprisebniji napadač gostiju Emir Hadžić, koji glavom pogađa za vodstvo Čelika.

Svega tri minute kasnije novi šok za domaće navijače. Ponovo je u centru pažnje razigrani Purić, koji je ovaj put solo akcijom Čeliku donio povećanje vodstva. Purić je loptu po desnoj strani vukao gotovo pedeset metara, a potom neodbranjivo šutirao te pogodio rašlje Delićevog gola. Čelikov uragan se ne stišava ni nakon Purićevog gola, a u 8.minutu kao plod takve igre dolazi i treći gol. Strijelac je ovaj put bio Martinović, koji je majstorski pogodio iz slobodnog udarca. U 17.minutu nova prilika za Čelik. Kapten je dobro šutirao nakon lijepog proigravanja Emira Hadžića, a Delić je odbranio njegov šut.

U 22.minutu Travnik smanuje na 1:3. Nesporazum Nurkovića i Jurića koristi Badrov i pogađa mrežu Čelika. U 36.minutu sve dileme oko pobjednika, ako su već i postojale su otklonjene. Jednu od mnogobrojnih kontri Čelika u pogodak pretvara Kenan Nemeljaković. Nemeljaković je u gol pretvorio odbijana nakon šuta Purića, koga je lijepo uposlio Hećo.

Dva minuta kasnije Čelik zamalo ne postiže i peti gol. Emir Hadžić je umjesto mreže pogodio stativu Delićevog gola. Otvaranje drugog dijela pripalo je domaćinu, međutim incijativa koju su imali urodila je plodom tek u 75.minutu. Tada je nakon lijepe akcije Ćurića za 2:4 pogodio Popović. Prethodno je u tri navrata prijetio Redžepi. Sedam minuta kasnije Travnik je došao na samo gol zaostatka, međutim to nije bilo dovoljno za nešto više. Konačan rezultat utakmice postavio je Nermin Varupa nakon akcije Ćurića.

Travnik - Čelik 3:4

Stadion Pirota, gledalaca 500, sudija: Semir Kaplan (Stolac), žuti kartoni: Čović, Hećo, Sadiković (Čelik), Ribić (travnik), strijelci: 0:1 Hadžić 2., 0:2 Purić 5., 0:3 Martinović 8., 1:3 Badrov 22., 1:4 nemeljaković 36., 2:4 Popović 75., 3:4 N.varupa 82.

Travnik: Delić, Mišić, N.Varupa, e.Varupa, Kovačević (62:bešlija), Ribić (45.Zatagić), Redžepi, Turković (50.Popović), Badrov, Ćurić. Trener: Haris Jaganjac.

Čelik: Nurković, Nemeljaković, Sadiković, Čović, Jusić, Martinović, Purić (90.Huseinspahić), Hećo (80.Šišić), Hadžić, Kapetan (90.S.mahmutović), Horić. Trener: Elvedin Beganović.